Eski Kanaviçe Değerlendirmeleri

en son 1020 copy

Şu kanaviçenin renklerine ve örneğinin güzelliğine bir bakarmısınız 50 yıllık kanaviçe çok fazla kullanılmadığı için olsa gerek güzelliğinden hiç bir şey kaybetmemiş bunlar karyola takımınına yastık olarak işlenmiş
en son 1002 copy

lila ve beyazın uyumu güzel oldu

en son 1023 copy

en son 1067 copy
Oval kestiğim kanaviçenin etrafına sim boyama yaptım kenarlarını sarıp havluya diktim etrafına sim kurdelayı geçtim havlunun dokumalarınada minik fırça darbeleri ile sim dokunuşlar yapıp havluyu tamamladım fakat fotoğrafda sim dokunuşlar güzel çıkmadı havlu buradaki görüntüsünden çok daha güzel olduğunu söyleyebilirim.
en son 1072
Yakında çektim ama simdeki parıltının azizliğine uğradığım için bir türlü simin kanaviçe ile birleşmesinin güzelliğini fotoda yakalayamadım.
en son 926 copy
eski kanaviçeden deseni oval bir şekilde çıkarıp kenarlarını sardım havluya yerlştirip kenarlarına hazır gipur danteli plili şekilde diktim havlunun iki kenarınada gipür danteli dikip havluyu tamamladım
en son 925 copy

Eski Kanaviçe Değerlendirmeleri” üzerine 7 yorum

 1. kezbanyenge dedi ki…

  selam ablam,nasılsın.bloglarda tamir var galiba hiç kimseye giremiyorum,nurayımda seni görünce hemen girdim ama o an işim olduğu için fazla kalamadım.
  ellerine sağlık burdaki herşeyde çok güzel hele o elbiselere bayıldım valla,sanada çok yakışmış ve çok zarif görünüyorsun güle güle giy.
  oğlanlar evde gari bana pek fırsat kalmıyo sizlerle yazışmaya böyle geç vakit girerim artıkın ne yapayım.
  annecik nasıl iyimi çok selamlarımı söyle ellerinden öpüyorum.
  kendine iyi bak.
  blog açılasıya cevabını buraya yaz ben girer okurum.
  hadi hayırlı geceler sana çok öptüm
  18 Haziran 2008 Çarşamba 00:21
  hulela dedi ki…

  canım arkadaşım bende sizleri özlüyorum bloğunuzada giremeyince üzülüyorum blogcu hiç böyle uzun arıza yapmamıştı bloğu ilk açtığımda yükleme sorunları oluyordu yönetim panelinden dışarı atılıyorduk bu sebeple bu bloğu açmıştım doğrusu çok fazlada ilgilenmediğim bu bloğa muhtaç oldum şimdi inş en kısa zamanda düzelirde eskisi gibi görüşürüz ama bunada şükür
  annem iyi biraz sıcaklara dayanamıyor
  günün çoğunu halsiz olduğu için yatmakla geçiriyor sağol canım selamını iletirim bu arada sen forumu ne zaman açıcaksın inş oğlunun sınavıda iyi geçmiştir ben yine binbir dala konup bin tane iş çıkarıyorum kendime pike takımı yapmak için bu gün çarşıdan pike kumaşı ve kumaşlar aldım ve başka kumaşlarda aldım ne zaman yapacaksam rahat duramıyorum işte
  canım seni öpüyorum iyi geceler
  18 Haziran 2008 Çarşamba 01:06
  sadiye dedi ki…

  ne olur bana da bunlardan yap çok beğendim.

 2. 13.9.2008 – slm
  Yazan:<> zubeydeyaren
  hayırlı akşamlar arkadaşım selamlar

  11.9.2008 – selam:)
  Yazan:<> dantel83
  havluların hepsi birbirinnden güzel ve şıklar ellerinize sağlık iyi günler dilerim

  11.9.2008 – çok güzel olmuş
  Yazan:<> kezibanyenge
  “…Sevgi Rabbimizden eserdir diye seviyoruz. Ve yarattığı her şeyle dostluk kuruyoruz, kardeş oluyoruz…Canlı cansız bütün varlık dünyasıyla birleşip bütünleşiyoruz. Birlik dünyası, dirlik dünyasıdır.Yaratıcının birliği etrafında bir ve beraber olmuş varlığı tutan, dengeleyen, düzenleyen “sevgi”dir… İşte bu sevgiyi yaşamak, insanı mutlu, huzurlu ve iştiyaklı kılıyor. Yaşama sevinci bu sevgiyle kalplere doluşuyor. Bu sevgi, üzüntünün ilacı ve mutluluğun mayasıdır…
  Çok sevdiğim yazıdan ,sevdiğim bir kardeşime kısa bir paragraf …Ramazanın rahmeti üzerine olsun inş.Dualarınla Allaha emanetsin.

  2.5.2008 – kanaviçeler harika
  Yazan:<> eylulbahcesi
  ellerine sağlık arkadaşım kanaviçeyi çok güzel yakıştırmışsın havluya ..50 yıllık olduğuna inanmak çok zor yeni gibi cap canlı duruyor maşallah,,bu arada okudumm oğlun askermiş. Allah’ım tüm asker evlatlarımızı ve senin oğlunuda tez zamanda kavuştursun ailelerine inşallah. evlat hasreti bişeye benzemez, benim kızım iki gün arkadaşında kalsa hayatımın tadı kaçıyor ki senin hasretini tahmin ederim..Rabbim sağ salim en kısa zamanda kavuşturur inşallah canım.

 3. 5.5.2008 – can arkadaşıma
  Yazan:<> kezibanyenge
  GÖNÜL SEMASINDA YAĞMUR VAR

  Yan komşum, bir gün uzun uzun bu barış ormanından bahsetmemi istiyordu. Bilmiyor ki, dünyanın her yerinde barış ormanı zaten var; bir başka sefere, diyorum. Zaten vakit bir hayli geç oldu.
  Çok yazdımsa cehlimdendir. Aşkı noktaya dürüp büküp yerleştiremediğimdendir.
  İçimdeki derviş yine coştu: “Birsin, Besmele’nin b’sinin altındaki noktada bana işaret edersin. O nokta benim kalbimdedir. Adını kalbime işle Allah’ım. Adını gönlüme tâc et, Allah’ım. Süveydayı iman nuruyla etrafa saç Allah’ım. Ta ki orası da aydınlansın, yed-i beyza gibi olsun, saklasam da imanım taşsın, taşıp hal olsun.
  Dilim, hal dili olsun. Halim, dilime dökülsün. Senin yolunda aşk ile yuvarlanan bir kartopu, bir gezegen, bir semazen olayım.
  Bütün anlarım, rızan yolunda atılmış adımlarla aydınlansın. Bu yağmurun derkenarında ucu yanık mektubum, ucu hasretle yanan bu mektubum yağmurun kanatlarında ferahlasın. Ötelerden bir rüzgar essin, sonra. Hani yağmur sonrasında esen bir rüzgar. Bir dua rüzgarı olsun bu. Rüzgarın bu ise Allah’ım, her günüm yağmur olsun, gönlüme aksın.
  Yan komşum, ellerini açmış, ıslak kelimelerle amin diyordu. Bu yağmur sayesinde kelimelerimiz ıslansın, bu yağmur ile kalbimizdeki mağara kapıları, o taşlar aralansın. Nur görünsün, ben silinsin, cennetlere bedel yaşanan o güzel günleri ile barış ormanı bütün dünyaya yürüsün.
  Bir damla yaş, bir tutam aşk, içimdeki ağacın meyvesini yere düşürdü. Artık meyve verme zamanı. Yazmak zamanı. Bu yağmur sayesinde ihamlar, gönüllere toprağın suyu damıtarak yer altına sunması gibi öz olsun, süzülsün. Bu yağmur sayesinde yaza yaza kışlar bahara, bahar yaza dönsün. Bu yağmur sayesinde, sayelenelim mahşerin kavuran ateşinde de…
  Gönlümdeki yağmur dinmedi. Seni sevdiğim için Allah’ım, kabul et, senin adını herkese haykırmak için yazdımsa yazdım. Yazdırdın.
  Meyve çürümedi. Tohumu, yeni bir filiz için toprağa, ama aslında hay isminin şefkatli kollarına teslim edildi.
  Ne kadar yazsam da …
  Yazdıkça seni özlüyorum Allah’ım
  Bana ne kadar sahip olduğunu görüyor, rahatlıyorum
  Hele ki varsın, birsin, teksin, Mutlak olan ancak sensin…
  Rabbim

  S. Hansa Alperen

  4.5.2008 – can arkadaşıma
  Yazan:<> kezibanyenge
  canım arkadaşım bugün daha ayrıntılı çektik kameraya video gibi yayınlayınca birde öyle bakarsın işlere
  ayrıca karelerin üstüne tıklarsan büyürmüş bide öyle bak.
  hadi bakalım hayırlısı oğluşun kazasız gelir inşallah düğünüde böyle blogda yaparız hep birlikte.
  hayırlı gelinler versin
  öptüm seni

 4. 3.5.2008 – slm
  Yazan:<> gulayisler.blogcu.com
  masallah sizin işleriniz de süper olmus allah ellerinize dert vermesin …

  3.5.2008 – selam
  Yazan:<> kezibanyenge
  Söz, yürekten çıktığı zaman ancak yüreğe gider. Sen de sözlerini yürekten söyle. Sana söyleneni iyi dinle. Yürekten geleni al, keder vereni bırak. Güzele çağıranı al, boş olanı bırak. Rûhunun istediğini al, istemediğini bırak..

  Hayat önemlidir. Neşelen ve gül. Hüzünlen ve ağla. Ne yaparsan yap, ama Allah rızası için olsun yaptığın. Gördüğün göreceğin Allah rızası için olsun…

  Sana rahmet veren Rahmandır. Merhamet veren, şevk veren, ümit veren, sevinç veren, hüzün veren. Sana yoldaş olan Rahmandır. İyi bil ki, hiçbir yerde bir başına değildin. Bundan sonra da olmayacaksın. Her zaman yanında olan Rahmandır.

  Asla üç şey olma. Ümitsiz olma. Şükürsüz olma. Sabırsız olma. Mevlâyı bilen ümidi bilmeli. Onu bilen şükretmeli. Ona inananın sabırlı olmalı her ameli.

  O seni terk etsin, peşinden koş git. O yüz vermesin, sen ona yalvar. Sana, bilmen gereken ve öğrenebileceğin en değerli şeyi haber vereyim mi? Sahip olabileceğin en kıymetli şey, imanındır. Allaha inan, mutlu ol. Ona dayan, güçlü ol.

  Kimsen yok mu? Sözünü dinleyen, acını paylaşan, sevgine sevgisini katacak, kimsen yok mu? Sen ister şu var de, ister bu, istersen yok işte, kimsem yok de; hakiki bir dostun kesinlikle var. Sözünü dinleyen, acını paylaşan, sevgine sevgisini katan ebedî dostunu, Rabbini unutma!

  Ey Sözümü İşiten Dostum;

  Sözlerim bitti. Işığım söndü. Kandilim tükendi. Sen bana kulak ver de, sözleri bitmeyene, ışığı sönmeyene, kandili tükenmeyene kulak ver. O’nu sev. O na kendini sevdir. Onun sevdikleriyle doldur yüreğini…

 5. 30.4.2008 – merhaba
  Yazan:<> serhobi
  canım yorumuna teşekkürler bende dün siteni baya bi dolaştım çok derinlere inmemiştim daha önce ne güzel şeyler yapmışsın arkadaşım ellerime sağlık örgü bluzlarına abiye elbiselerine bayıldım doğrusu sende manken gibisin maşallah üzerinde çok güzel duruyolardı güle güle kullan hepsini sevgiler

  30.4.2008 – ellerine sağlık
  Yazan:<> eylulbahcesi
  ellerine sağlık canım harika olmuş bizde kermese bunlar gibi,ama etamin işlemeden küçük mutfak havlularını yaptık ..kenarlarınada fisto geçirdik ..gerçekten güzel duruyor ..ellerine sağlık iyi geceler..bu arada o kadar gelip gidiyorum iki blogun daha olduğunu yeni farkettim:))))kusura bakma..yaptıklarına bakmaktan etrafa bakmamışım demekki:)) şimdi onlardan geliyorum hepsi çok güzel yalnız maşallah hepsine nasıl yetişiyosun..hemde bu kadar güzel işler yapıyorsun:)tebrik ederim

  29.4.2008 – harika olmuş
  Yazan:<> ayseninelisleri
  çok güzel fikir ben kanaviçemi pike yapmıştım buda değişik olmuş

  29.4.2008 – güzel fikir
  Yazan:<> ayseninelisleri
  havluda değerlendirmek güzel bir fikir bende ceyizimdeki kanaviçe takımı pike takımı yaptım ileride paylaşaçağım

  29.4.2008 – ELİNE SAĞLIK
  Yazan:<> kadinadair
  yine harika şeyler yapmışsın eline sağlıkkk

  29.4.2008 – selam
  Yazan:<> suppruss
  büyük fotoğrafını bana mail atarmısın md.erdin@hotmail.com negatif com dan eklediğin için bilgisayarımda jpeg olarak açılmıyor tşk

 6. 3.6.2008 – selam
  Yazan:<> yapraksarma
  Ama ne yazıkki artık yavaş yavaş bu güzel işlemeler tükeniyor..Ellerinize sağlık

  1.6.2008 – canımsın
  Yazan:<> kezibanyenge.blogcu.com
  Hep baharlarında nefes aldım.

  Hep güneşi gördüm ıslak kirpiklerinde.

  Hep mutlulukları soludum sevginde..

  Acılarını, gergef işler gibi

  Yüreğimin solgun köşelerine motifledim.

  Çünkü umut fakiri acıların,

  Yarınlarımın müjde kokan çiçekleriydi.

  Suyum, ekmeğim

  Nefesim, azığım oldun hayat yolculuğunda.

  Baktığım her yerde,

  Çiçeklere adanmış bir gülüştün sen.

  Gözyaşlarımla aktığım nehir ,

  Yokuşlarda soluduğum

  Yürek kaleminin en güzel şiiri oldun sen..

  Yağmur damlası olup

  Bereket türküleriyle düşerken sen,

  Yüreğini açan bir toprak olurum ben…

  Gül yüreklim,

  Ayazlar, gözlerimi üşütmeden

  Her gözyaşınla öp solgun can evimi…

  Bengisuyu olup,

  Rüzgârla sessizce tomurcuğa inerken sen,

  Ben, güneşte titreyen yaprak olurum.

  Her düşüşünde dudaklarınla öp

  Üşüyen nefesimi gül yüreklim.

  Korkularımda sığındığım limandın sen.

  Mutluluk olup aktığım,

  Şiir olup gözlerine ağladığım candın sen…

  Sağırlaşan akşamlarda,

  Alev alev yandığım bir sevdaydın sen.

  Lacivert okyanuslara uzanan umuttu gözlerin.

  Yaralı yüreğimi dayadığım uçurumdun sen…

  Türkülerde büyüttüğüm çocuğun,

  Acılara serilmiş dilsiz umudun,

  Mutluluğa adanmış sevgisiydin sen…

  Ah gül yüreklim,

  Bir sabah uyanırsan baharlara,

  Acılarında ıslanmış dudaklarınla öp yüreğimi.

  Bırak, acıların benim tek mirasım olsun.

  O kangren olmuş sancılarını ser yüreğime.

  Öyle bir ser ki ;

  Güneşi, gölgelerde seven bir çınar gibi

  Acılarında bile sevginle mutlu olayım…

  31.5.2008 – süper görünüyorrrrrrrrrrrrr
  Yazan:<> kezibanyenge
  çok güzel olmuş canım arkadaşım.
  senin elinden herşey gelir canım.

 7. 5.7.2007 – kanaviçe
  Yazan:<> yasemenlesiniz
  bende vaktiyle çok işlemiştim.eskiden çok modaydı, ama şimdi daha çok şark odalarını süslüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>