Kumaş Boyama Yatak Odası Takımı


Kolay, hızlı ve basit bir tasarım günlük kullanım için bir çırpıda boyadığım yatak odası takımında krem rengi krep kumaş kullandım .
Altın simli boya ile dalları yaprakları pembe boya ilede çiçekleri boyadım önce düşündüğüm şekli yağlı kağıda çizip ortasına desen çizdim ve kağıdın üzerine naylon serip kumaşı iğneledim ve boyadım bir gün sonra tersine bez yayıp buharsız ütüledim yine tersden sadece kenarlarına kleber yani kumaş tutkalını fırça ile sürdüm .
Altın sim fotoğrafda ışıltısını göstermedi:(

ve dün çeyiz yaydık aslında alel acele oldu zira küçük kızımız melis (ablamın torunu) çok hasta olunca kreşe verilemedi morallerde kötü olunca neşesizdik ama şekerimiz düzelme yolunda :) altıncı hastalık denen bir salgın sebebi ile ayaklarına basmayan yürümeyen şeker bizi korkuttu mikrop bir bacağına yerleşmiş ve ağrıya ve tutulmaya sebebiyet vermiş . o kadar hareketli bir çocuğun bu hale gelmesini anlatmamın sebebi böyle bir olayı ilk kez yaşıyor ve duyuyor olduğumdan sizlerede aktarmak istedim . melis çok yeltenmese yürümeye yavaş yavaş ayakda destekle durabiliyor ve güçsüz bir kaç adım atıyor.
Çeyiz fotoğraflarını paylaşacağım gerçi hepsi daha önce paylaşılmış olsada hoş görüntüler.

Kumaş Boyama Yatak Odası Takımı” üzerine 2 yorum

  1. senin şu pratikliğine hayranım. orayı iğneledim burayı boyadım, işte bittiii:)
    şaka bi yana çok pratik çalışıyorsun. çizim yapmadan. ben o kadar üşeniyorum ki çizim yapmaya, sırf o yüzden 1 aydır yapmak istediğim seccadeye başlayamadım. gerçi araya da bir sürü iş girdi ama en azından çizebilseydim, bir taraftan da onu yürütür bitirirdim. benim çalışmam el nakışı oyüzden çizim şart.
    evlilik hazırlıklarımın nasıl gittiğini sormuştun, benimkiler durdu. 15 gün sonra ağabeyim evlenecek onun hazırlıklarını yapıyoruz. şu ara gündemimizde erkek çeyizi var yani. koştur dur bütün gün çok yorucu:)

    1. canım ya sağol kumaş ince olunca altı gösteriyor boyama işi kolaylaşıyor kalın kumaşlarda cam üzerinde altdan ışık verilerek boyanıyor dediğin gibi nakışda çizim şart
      sizde çifte düğün var işiniz zor allah kolaylık versin şimdiden mutluluklar diliyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>