Keçe Nakışı Klozet Takımı ve Banyo Tadilatı

Buda banyonun tadilatı sırasında çekilmiş fotoğraflar biz bu evi aldığımızda 6 metre kare banyonun içinde dolaşacak yer yokdu duvarlara bir sürü dolap monte edilmiş birde çamaşır makinasının koyulduğu yer kalın bir duvarla ayrılıp örülmüşdü alakasız renklerde döşenmiş fayanslar ve eski küvet banyoyu çok kötü gösteriyordu o dönemler annem ağır hasta olduğu içinde ben detayları görüntüleyemedim bu yıkık halini gösteren fotoğrafları eşim çekmişdi.
kalın duvar yıkılıp yer kazanıldı eski küvetin yerine temperli desenli camlı duş teknesi koyuldu.
Dolaplı ve aynalı lavabo koyulup geberit sistem klozet tercih edildi ve sadelik kazandırıldı yer ve duvar seramikleri yurtbay seramikden alındı su tesisatı tamamen değiştirildi, bataryalar eca dan askılık ve diğer aksesuarlar da koçtaşdan temin edildi.Çeyizi için yapdığım klozet takımlarını şimdilik sandıkdan çıkarmayıp bu takımı hazırladım esasında bu takımı kendi banyom için yapmışdım klozet paspasında oyuntu var geberit sistem yani asma klozetlere oyuntusuz paspas hazırlamak gerekiyor nasıl olsa geçici diyerek oğlum şimdilik kullansın bakalım.

Deseni kumaşa kurşun kalemle ezbere çizdim, kumaşında polar kullandım renkli keçeler ve beşli sabitleme iğnesi ile yaptığım çalışma oldukça zevkli oldu. Astarı elyafa makine dikişi ile kapitone olarak diktim. Kenarlarını kirpi ip ile elde örüp dikdim.

Keçe Nakışı Klozet Takımı ve Banyo Tadilatı” üzerine 3 yorum

 1. Çok meşakkatli iş tadilat. 3-4 sene önceydi. Tuvaletin tavanı ufak ufak nemlendi önce. Ev hanımıyım ve apartman günlerine de katılıyorum, o sıralar. Komşuma söyledim tavandan rutubet var diye. O da kendilerinde de olduğunu söyledi. Diğerleri de kendi tavanlarından bahsettiler. Keşke hep beraber tadilat yaptırsak gibi konuşuldu, olay kapandı.
  Birkaç ay sonra rutubet büyüdü, dökülmeler arttı. Komşuya, yılbaşına kadar bizim eve göçeceksiniz dedim, hep birlikte güldük geçtik, “Mehmet Abin bi baksın ” dedi.
  Birgün banyodan su sesi geldi aniden, Allahtan evdeydim de evi su basmadı, banyonun ve tuvaletin tavanlarından adeta yağmur yağıyordu. Neyse, komşum tadilatını yaptı, bizim tavanlar kurumaya bırakıldı, bir yaz geçsin dedi boyacı. Bir yaz geçtiii, bir kış geçtii, bilmem kaç yaz ve kaç kış daha geçti..
  Bizim tavanlar berbat. Eşimin uzun bir mesaisi var. Bu işler de erkek işi diye kadın karıştırtılmaz bizde:) Üstelik ben tadilat yapılmışken, tavan boyamakla iktifa etmeyelim diyorum. Aynen sizdeki gibi, borusundan dolabına, fayansından paspasına kadar herşey yenilensin istiyorum. Tabi iş büyüyor. Aynı evde yaşarken bunları yaptırmak da zor elbette. Biz de kulağımızın üstüne yattık artık. Bakalım şu yeni ev işi ne zaman biterse, boşaltınca yaptırırız artık. Ben de Çanakkale Seramik’in sitesine baktım. Çok güzel banyolar ve müthiş mutfaklar var. Allah herkese güzellerin de güzelini nasip etsin. Şimdi bir de Yurtbay’a bir bakayım. Eee neyin ne zaman gerekeceği hiç belli olmaz değil mi? Yazalım aklımızın bir köşesine, Yurtbayda şu model, Çanakkale’de bu model diye, zamanı gelince değerlendiririz:)
  Sizin banyo da çok kibar olmuş. Klozet takımı çok hoş. Keçe işi çok zarif bir iş hakikaten. E yapan da sen olunca..
  Bugün teyzemle çarşı pazar dolaştık. Arada senin de kulakların çınladı, haberin olsun.
  Sevgiler.

  1. Sevgili Nurten ,ne yazıkki rutubet evide, insanıda çürütüyor.Su tesisatlarının eskimesi ve kaçaklar apr dairelerinde alt ve üst katlarada yayılıyor. Ufak bir sızıntada bile önlem alınmalı mutlaka.
   Oturulan evde tadilat çok zor biz çok yaptık biliyorum ama oğlumun evi boş olunca çok rahat oldu.
   Güzel dualarına cümlemiz için amin diyorum.
   Teşekkürler beğenilerin için; mutlu haftalar canım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>